Kompresör Bakımı Neden Gereklidir? - Özkan Kompresör
3366
post-template-default,single,single-post,postid-3366,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Kompresör Bakımı Neden Gereklidir?

Kompresör Bakımı Neden Gereklidir?

Kompresör Bakımı Neden Gereklidir?

Kompresörlerin düzenli bakımlarının yapılması, son derece önemlidir. Bunun en önemli nedeni, kompresörün sürekli hareket eden mekanik aksamlara sahip olmasıdır. Kompresör bakımı neden gereklidir? Periyodik bakımı yapılmayan kompresörler, hiç istenmeyen arızalara neden olabilmektedir. Düzenli bakım, kompresörlerin ömrünü uzatır, performansını artırır, daha az enerji harcamasını sağlar ve arızalanma olasılığını ortadan kaldırır. Böylelikle, arıza nedeniyle işlerin aksamasının ve işletmeye ekstra ekonomik yük getirmesinin önüne geçilmektedir. Kompresörlerin düzenli bakımlarının ne sıklıkla yapılacağı; kompresörün modeline, yaşına, hangi koşullarda çalıştığına bağlı olarak değişmektedir.

Kompresör bakımı konusundaki en önemli konu; bakım hizmetlerinin, işini bilen, eğitimli ve deneyimli teknik elemanlar tarafından yapılmasıdır. Özkan Kompresör, özellikle gemi kompresörleri konusundaki uzmanlığıyla; her tür kompresörün periyodik bakımlarını yapmakta; kompresörün yağını değiştirmek, temizlemek, boyasını yenilemek gibi işlemleri gerçekleştirmemektedir.

 

Garantili Yedek Parça

Kompresörler, uzun yıllar bozulmayan, dayanıklı makinelerdir. Ancak bakımlarının düzenli olarak yapılmaması ya da zor çalışma koşulları gibi nedenlerle, zaman zaman arızalanabilmektedir. Gemi kompresörlerinde yaygın olarak görülen arızalar; kompresörün, pompanın ya da fanın çalışmaması; kompresör kayışlarının kopması veya kayması; valflerin veya pistonların bozulması; gaz veya yağ basıncının düşük ya da yüksek olması; yağ sıcaklığının yükselmesi gibi sorunlardır. Bu durumlarda, arızanın doğru tanımlanması ve en kısa sırada çözümlenmesi gerekmektedir. Tamir süresinin uzaması, ekonomik kayıplara neden olacaktır.

Kompresör tamiri sırasında, parça değişiminin gerekip gerekmediği teknik ekip tarafından belirlenir. Firmamız, tamir işlemlerini, yerinde ve en kısa sürede gerçekleştirmekte; yedek parça gerekmesi durumunda, tedarikini sağlamaktadır. Satışını yaptığımız kompresör yedek parçaları, son derece kalitelidir ve üretici firmanın garantisi altındadır.

Özkan Kompresör; her marka ve model kompresör için servis, bakım, tamir ve yedek parça hizmetleri dışında, temiz ve uygun fiyatlı ikinci el kompresör satışı da gerçekleştirmektedir.Hemen Arayın