Kompresör Bakımı Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?
3368
post-template-default,single,single-post,postid-3368,single-format-standard,bridge-core-2.2.7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-21.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Kompresör Bakımı Nasıl Yapılır?

Özkan Kompresör Tamiri

Kompresör Bakımı Nasıl Yapılır?

Kompresörlerin sürekli hareket halindeki mekanik aksamları, zaman içerisinde yıpranır ve bakımlarının yapılması gerekir. Periyodik bakım, kompresörün verimini arttırır, daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca, düzenli bakımı yapılmayan kompresörler daha çok enerji tüketir ve ekstra maliyete neden olur.  Bakımsız kompresörlerin gürültü yapması da, ayrı bir sorundur. Peki kompresör bakımı nasıl yapılır?

Kompresör bakımı; yağ, yağ filtresi ve hava filtresinin değiştirilmesi; bağlantı elemanlarının ve hortumların kontrol edilmesi; panel filtrelerinin temizlenmesi; segman atılması ve boyanması gibi işlemleri içermektedir.

Kompresör Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Bu sorunun yanıtı, kompresörün hangi model olduğu, hangi çalışma koşullarında kullanıldığı, kaç yaşında olduğu gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Kompresörü üreten firmanın bu konudaki önerileri dikkate alınmalı; kullanım kitapçığında belirtilen bakım sürelerine uyulmalıdır.

Kompresör bakımı, mutlaka uzman teknik elemanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Karmaşık makineler olan kompresörlerin bakımının yetkin olmayan kişiler tarafından yapılması, istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Özkan Kompresör, özellikle gemi kompresörleri konusunda son derece deneyimli bir teknik ekiple hizmet vermektedir. Eğitimli ve profesyonel ustalarımız, bakım ve onarım işlemlerini, en kısa sürede ve en iyi biçimde gerçekleştirmektedir.

Özkan Kompresör ‘de Kompresör Bakımı Nasıl Yapılır?

Periyodik bakımları yapılmayan kompresörler, beklenmeyen biçimde arızalanabilmekte ve işlerin aksamasına ve ekonomik kayıplara neden olabilmektedir. Arızaya anında müdahale edilmesi ve sorunun ivedilikle ortadan kaldırılması, işletmenin hizmetlerinin aksamaması açısından çok önemlidir. Firmamız, kompresör tamiri için, donanımlı araç ve teknik ekibini, haftanın 7 günü 24 saat göreve hazır tutmaktadır. Tamirat işlemleri sırasında parça değişimine gerek olduğuna karar verilirse, kompresör yedek parça tedariki de firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Özkan Kompresör, servis ve yedek parça satışı dışında, ikinci el kompresör satışı da yapmaktadır. İkinci el kompresörlerimiz; temiz, bakımlı ve uygun fiyatlıdır.Hemen Arayın